Ty i tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i za to, w jakim kierunku podążasz!

Odpuszczasz swoje marzenia, czy je realizujesz? Jak dziś pamiętam pierwszy dzień studiów. Ja, mała Emilka ze wsi, ubrana w ciuchy z lumpeksu. Stoję na korytarzu i rozmawiam z dziewczynami z roku. Czuje, że patrzą na mnie z wyższością. U nich każdy coś studiuje, po zajęciach idą do galerii, albo na kawę do kawiarni. Każda ukończyła liceum. Kiedy mówię, że jestem po technikum robią miny i przechodzą do rozmowy z kimś innym.

Poczułam się jak niedouk i niższa klasa. Chociaż maturę z chemii zdałam na 98%, to przy nich miałam wrażenie, jakbym skończyła dopiero co podstawówkę. Przestraszyłam się strasznie, że nie dam rady na tych studiach i wylecę. Co to będzie za wstyd. Zamknę sobie drogę do mojej wymarzonej pracy i skończę robiąc coś czego nienawidzę za marne pieniądze.

Tak mocno mnie przeraziła ta wizja, że przez pierwsze półrocze zarywałam noce żeby douczyć się na kolokwia. Pierwszą sesję przypłaciłam biegunkami, zapaleniami pęcherza, stres mnie rozkładał. Jakie było moje zdziwienie kiedy z kolejnych egzaminów dostałam piątki. Nie mogłam w to uwierzyć. Koleżanki, które mnie wyśmiewały zaliczały poprawki, a ja dostałam stypendium za wyniki w nauce. To mi dosłownie rozwaliło głowę. Wiedziałam już, że mogę. Wiedziałam, że skończę te studia. Wiedziałam, że będę robić to o czym od tylu lat marzyłam. Będę miała pracę, którą kocham.

Dziś moja książka jest w empiku, do którego kiedyś bałam się wchodzić, bo wiedziałam, że to drogi sklep i nie będzie mnie stać, na te wszystkie cuda, które w nim są. Stawałam często przed witryną i przyglądałam się wystawom, ludziom, którzy kupują tam różne rzeczy.
Dla mnie ten empik to dosłownie wejście w moje marzenia realnym krokiem. Dobrze, że nie dałam się stłamsić i nie uwierzyłam innym w opinię na mój temat.

A Ty idziesz po swoje marzenia, czy dajesz je stłamsić innym? Ile pięknych celów moglibyśmy osiągać gdybyśmy szli po swoje, nie dając się tłamsić. „Za każdym razem, kiedy ktoś Ci mówi, że czegoś nie da się zrobić, pamiętaj, że mierzy on Twój cel swoją miarą. Najwyraźniej nie jest ona zbyt wysoka.”


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł
Tagi: dieta, dietetyk

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up