Woda gazowana – pić czy unikać

Wielu ludzi pije wodę gazowaną i ma wyrzuty sumienia, że postępuje niezdrowo. Gdzieś ktoś kiedyś zarzucił, że gazowana jest niezdrowa i tak pozostało w głowach wielu osób. Nie ma nic złego w czystej źródlanej lub mineralnej wodzie gazowanej. Mało tego woda z bąbelkami jest dla nas bardziej atrakcyjna w smaku i chętniej po nią sięgamy.

Wielu ludzi stosując zimną, gazowaną wodę zastępuje sobie wcześniej pite energetyki czy słodkie gazowane picia. Bo często to, co daje największy fun, to właśnie bąbelki gazu strzelające w podniebienie i dające uczucie orzeźwienia.

Jeśli lubisz wodę gazowana i nie masz po niej żadnych żołądkowo-jelitowych dolegliwości (ból żołądka,przelewanie, zgaga, wzdęcia, pieczenie w przełyku, gazy itd.) to pij ją śmiało jest tak samo wartościowa jak woda niegazowana.

Jeśli więc jesteś zdrowym fanem wody z bąbelkami możesz ją pić i spać spokojnie

A jeśli pijesz dużo słodkich gazowanych napojów to wypróbuj zastąpienie ich sobie wodą z mocnym gazem, możesz dodać do niej kostki lodu, plastry cytryny, arbuza, czy pomarańczy i w ten sposób zaczniesz pic znacznie mniej cukru.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyka, gazowana woda, woda

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up