Wrażliwość na zapachy

To śmierdzi… Nie wiem jak Ty, ale ja jestem wrażliwa na zapachy. Mam tak od zawsze, że wszystko wącham i wszędzie muszę wetchnąć nochala. Kiedy czuję jakiś chemiczny zapaszek, to aż mnie wykręca. Innym tematem jest to, że pewnie ma to związek z popapraną metylcją, czy problemami z detoksem, ale nie o tym dziś. No nie mogę przeżyć sztucznych „ulepszaczy”.

Masz tak?

  • Kiedy pijesz aromatyzowaną herbatę, która zalatuje pigwą, albo truskawką, a obok tego owocu nawet nie leżała to aż Ci „w gardle rośnie”.
  • Kiedy kupujesz na szybko kapsułkę do prania, a potem nawet Twoje perfumy nie są w stanie przebić zapachu z tej magicznej kapsuły. Ktoś komplementuje Twój zapach, a Ty nie wiesz czy chodzi mu o perfumy, czy o proszek do prania i w końcu odpowiadasz sobie w duchu” dzięki, zdradzę Ci mój sekret, wyprane w…”.
  • Kiedy kupujesz spray do wycierania kurzu i okazuje się, że może i kurz znika, ale smród po sprayu tak doskwiera, że potem pół dnia trzeba to wietrzyć.
  • Kiedy otwierasz zmywarkę i aż zapiera dech, od zapaszku chemii wżerającej się w naczynia. Ten zapach dla mnie osobiście jest najgorszy. Odświeżacze do zmywarek pachną w większości jak te toaletowe i wtedy nie wiesz czy wyciągasz naczynia ze zmywarki czy z toalety.

Wiesz, że ta cała chemia nie tylko śmierdzi i udaje coś, czym nie jest, ale też szkodziI zdrowiu Twojemu i Twoich najbliższych. Sprzątając chemicznymi detergentami wdychasz je wraz z całą tablicą Mendejewa. Chemiczna powłoka pozostaje na sprzątanej powierzchni. Twoje dziecko lub Ty dotykacie potem tych powierzchni i nieświadomie później wkładacie to sobie do ust. W taki sposób po części wyjadasz swoje detergenty. Kiedy chcesz się tego pozbyć i wywalić zbędną chemiznę z domu to masz 2 główne rozwiązania:

  • Możesz kupować naturalną „chemię” do domu. Prosty skład, naturalne olejki eteryczne, ale za to cena zazwyczaj kilkukrotnie wyższa od tradycyjnych środków czystości z marketu.
  • Zrób to sam, tanio, szybko i na zapas. Polecam tę metodę, bo jest najbardziej ekonomiczna i robisz produkt, który może pachnieć tak jak chcesz.

Jutro przepis na domowy przepis do zmywarek!


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Zdrowe produkty, Zdrowy styl życia
Tagi: detergenty, domowa chemia, środki czystości

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up