Zacznij od wprowadzenia najprostszych rzeczy i stopniowo podnoś sobie poprzeczkę!

Zacznij od wprowadzenia najprostszych rzeczy i stopniowo podnoś sobie poprzeczkę!

Przyszło lato, więc postanowiłaś sobie, że od teraz już NA PEWNO będziesz się zdrowo odżywiać, stosować suplementację, więcej trenować, lepiej wysypiać i bardziej dbać o siebie. Minął tydzień, a Ty masz już wszystkiego dosyć i odpuszczasz jedno, po drugim ? Znasz to uczucie?

Zazwyczaj chcąc rozpocząć zdrowy styl życia stawiamy sobie zbyt wysoko poprzeczkę, co w efekcie prowadzi do frustracji i powrotu do dawnych nawyków. Dlatego zanim będziesz chciała dać z siebie 100%, zacznij od wprowadzenia najprostszych rzeczy i stopniowo podnoś sobie poprzeczkę.

  • Pij więcej wody w ciągu dnia. Zuważam taką tendencję, że dużo łatwiej jest nam zacząć stosować suplementację, czy wprowadzić zmiany w diecie, niż pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Tymczasem picie wody, to najprostszy krok, który jest dostępny na wyciągnięcie ręki, a ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Właściwe nawodnienie wpływa m.in. na pracę naszego przewodu pokarmowego, procesy myślowe, czy na naszą koncentrację.
  • Spożywaj posiłki co 3-4 godziny. Zazwyczaj jest tak, że zabieramy się za nasze codziennie obowiązki i to jedzenie nam gdzieś umyka. Wtedy zaczynamy myśleć o posiłku dopiero po pracy kiedy dopada nas już wilczy głód, więc rzucamy się na dużą obiadokolację lub zaczynamy sesję podjadania. Na początek nie musisz się za bardzo fokusować na tym co zjesz – skup się bardziej na regularności. Niech Twoje śniadanie, II śniadanie i obiad będą najbardziej obfitymi posiłkami, a kolacja bardziej lekka i mniejsza objętościowo. Dzięki temu po południu nie będziesz mieć już takiej chęci na jedzenie, a tym samym na niezdrowe przekąski.
  • Te zmiany mogą Ci się wydawać nieznaczące, ale uwierz mi, że nawet nie odczujesz, że coś zmieniłaś, a Twój organizm zacznie lepiej funkcjonować niż dotychczas.

Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Dieta, Dietetyka kliniczna, Porady dietetyka, Zdrowe produkty, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: nawodnienie, regularne posiłki, zdrowe odżywianie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up