Zadbaj o swoje zdrowie – stres przyczyną wielu chorób

Stres przyczyną wielu chorób

Zdarzyło Ci się kiedyś pomyśleć, że to, co Ci dolega może być takim wyskakującym powiadomieniem z ciała, nad czym musisz się zatrzymać? Przyszło Ci kiedyś do głowy, że to nie przypadek, że akurat jak się zdenerwujesz, to boli Cię głowa, albo walczysz z opryszczką, po jakiś stresujących sytuacjach?

A może zdarza się, że Twoja chora przed czymś Cię „chroni?”, albo „wybiela?”, np. Potrzebujesz odpocząć, ale jak to wyglada nie przyjść z tego powodu? Z migreną, czy biegunką mało kto dyskutuje z fanaberią odpoczynku już tak.

Gdyby pomyśleć, że dana choroba, symptom, jest próbą utrzymania względnej homeostazy ciała, przy zmieniających się warunkach? Gdyby tak uznać, że dolegliwości i choroby ciała, które Ci towarzyszą, są doskonałą informacją, nad czym warto popracować w życiu i co dostrzec?

Niby to takie oczywiste, że ponad 90% chorób, jako główną przyczynę ma wpisany stres. Niby wszędzie o tym „trąbią”, a jednak mało kto zauważa, że jego stresory życiowe przekładają się na dolegliwości.

A nawet jak zauważa, to woli pracować nad wszystkim innym, wydawać setki i tysiące złotych na kolejne badania, suplementy itd., niż spróbować przepracować to na sesji ze specjalistą od psychosomatyki, albo zacząć dopuszczać do siebie taki rodzaj pracy „nad głową”.

Ciało jest rejestratorem wszystkiego, czego w życiu doświadczamy i doświadczyliśmy. Każdy z nas zaznał czegoś trudnego, co upchnęliśmy w kąty podświadomości. Owszem to może być trudna praca, by dokopać się do podłoża problemów.

Jednak większość najbardziej spektakularnych i najbardziej trwałych efektów daje właśnie odnalezienie przyczyny i rozpracowanie co i dlaczego tak się u mnie objawia. Dlaczego akurat mam problemy z żołądkiem, bolesnymi miesiączkami, czy stawami? Skąd u mnie autoimmunologie? Dlaczego nawet jak jest lepiej, to po jakimś czasie wracam do punktu wyjścia?

Łączenie „kropek” i działanie na wielu płaszczyznach i tej cielesnej i tej psychicznej, czy też duchowej to synergia, która długoterminowo zawsze wygrywa.

A Ty dostrzegasz u siebie połączenie stresor vs objaw chorobowy?


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Badania, Choroby, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: choroby, stres

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up