Zdrowa dieta dla zabieganych – zacznij od małych zmian

Zdrowa dieta dla zabieganych - zacznij od małych zmian

Małe zmiany dają wielkie różnice. Jak ogarnąć gotowanie, kiedy nie masz czasu?  

  1. Planuj z wyprzedzeniem jedzenie. Chociaż raz w tygodniu zrób choćby w głowie plan na posiłki. Pod to zrób większe zakupy, żeby codziennie nie tracić na nie czasu.
  2. Gotuj na zapas, np. raz w tygodniu zrób wywar, część schowaj w słoiki i lodówki, możesz coś zamrozić. Na jego bazie możesz robić zupy, sosy, gotować na nim kasze, ryż i oczywiście „pomidorową z rosołu z wczoraj”.
  3. Miej zawsze w zamrażarce coś gotowego, np. mrożonkę warzyw, zamarynowane mięso/rybę. W zabiegany dzień wyjmiesz je z zamrażarki i odgrzejesz. Będziesz mieć obiad szybciej niż dojechałaby zamówiona w pośpiechu i z braku laku pizza itd.
  4. Możesz zamrozić kilka gotowych dań, np. makaron z mięsem i warzywami, chińszczyznę itp. w szklanych pojemnikach i odgrzać je w piekarniku, kiedy trafisz na dzień bez obiadu.
  5. Miej zawsze w domu jakieś orzechy, dobry naturalny jogurt (też z kokosa), owoc, który długo trzyma, np. jabłko, banan, czy zamrożone maliny/truskawki/jagody. Będą szybką przekąską, bazą do smoothie. Możesz wrzucić je razem do słoika i już masz pożywne drugie śniadanie.
  6. Na kolację wyciągasz słoik wywaru + dorzucasz dowolną mieszankę warzyw z mrożonki i dodajesz na talerzu łyżeczkę dobrego tłuszczu, np. oliwy z oliwek i już masz pyszną, ciepłą kolację.
  7. Ryż, kasze, makarony możesz ugotować na zapas i przez 2-3 dni sięgać po nie do lodówki „na szybko” uzupełniając swoje dania. Możesz tez korzystać, np. z płatków jaganych, ryżowych itp. które szybko pęcznieją.
  8. Bardzo pomocne są też sprzęty ułatwiające domowe kuchenne rewolucje. Zakup zmywarki może okazać się zbawienny, bo tona zalegających naczyń skutecznie odbiera chęć do gotowania. Wolnowar, czy szybkowar skutecznie ułatwią szybkie i smaczne gotowanie, bez konieczności stania przy garach.
  9. Idąc o krok wyżej blender, wypiekacz do chleba, czy robot wielofunkcyjny wniosą Cię na wyższy poziom home made. Surówka, mizeria w 10 sekund. Gładki krem, wyrobione ciasto, aksamitne smoothie zajmują wtedy dosłownie chwilę. A potem bach do zmywarki i zrobione.

Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, posiłki, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up