Zdrowo zajść w ciąże

Zdrowo zajść w ciąże

Zdrowo zajść w ciąże. Marzenie wielu kobiet. Czasem jednak na przeszkodzie stają: mięśniaki, cysty, zatrzymywanie wody w organizmie, migreny, depresje, bezsenność, endometriozę, PMS – to może być problem ze zbyt wysokim stężeniem estrogenów lub złym stosunkiem estrogenu do progesteronu.

W tym przypadku bardzo ważna jest dieta, odpowiednia suplementacja i styl życia. Czasami przydadzą się również kremy lub tabletki z estrogenem. Nadmiar estrogenu często wiązany jest z rakiem piersi. Warto więc zadbać o metabolizm estrogenów. Często nie ma tak dużego znaczenia, to jak go produkujesz, ale to jak go przetwarzasz. Detoks estrogenów zachodzi w wątrobie i jelitach. Okazuje się, że kiedy w diecie mamy nadmiary złego tłuszczu – trans, omega6 czy nadmiar nasyconych KT (także czerwone mięso nie jest wskazane w nadmiarze)- to rzeczywiście, metabolizm jest zaburzony. Należy w takiej sytuacji zwiększyć ilość błonnika w pożywieniu. Jedz większe ilości brokuł i kalafioru, które zawierają związek DIM. Często jest także wskazywany do suplementacji. Zadbaj także o chrom cynk, selen, magnez. I nie zapominaj o surowych warzywach dla jelit.

Z ciekawostek, chciałabym Wam opowiedzieć o estrobolomie jest to zestaw genów bakterii jelit i pochwy, które są zdolne do metabolizmu estrogenów. W przypadku raka piersi lub obciążenia genetycznego, powinnaś więc szczególnie zadbać o jelita, pochwę, dietę, błonnik w pożywieniu, zdrowe kwasy tłuszczowe, witaminę E. Tutaj szczególnie polecam najlepszą formułę 2w1, czyli Smart Me. Ważne są też kosmetyki, których używamy, chemia do czyszczenia, pościel, czy też materac, na którym śpimy. Dbajcie o materiały organiczne i eko kosmetyki oraz naturalną chemię do domu.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

 

Kategoria: Artykuł, Badania, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: ciąża, dieta, dietetyk, hormony, kobieta, metabolizm, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up