Zdrowsze zakupy? Poznaj gówne zasady dla początkujących

Zdrowsze zakupy? Poznaj gówne zasady dla początkujących

Poznaj główne zasady dla początkujących, dzięki którym Twoje zakupy będą o wiele zdrowsze, a Ty łatwiej odnajdziesz się w gąszczu sklepowych wyborów.

  1. Prostota i konkretne wybory niekierowanie emocjami
  2. Skład
  3. Kupowanie zgodnie z listą

Po pierwsze – odpuść sobie zakupy gdy jesteś głodny/głodna. Tuż przed wyjściem lepiej zjeść owoc czy garść orzechów aby wyjść do sklepu nie czując się głodu. Udowodniono, że kiedy jesteśmy głodni kupujemy zdecydowanie więcej i wybieramy gorsze produkty.

Po drugie – poświęć czas na czytanie etykiet, ale nie zawsze. Czytanie etykiet i robienie nowych zakupów, skomplikowanych, przenieś na dzień, w którym masz więcej czasu i typowo chcesz to zrobić. Jeśli robisz zakupy na szybko, uzupełniając tylko domowy magazyn, lepiej trzymaj się kilku sprawdzonych, prostych pozycji i kupuj produkty jak najmniej przetworzone. Jeśli chcesz kupić więcej produktów o lepszym składzie to warto skorzystać z aplikacji danego sklepu i przejrzeć dostępny asortyment. Im krótszy i prostszy skład tym lepiej dla nas. Warto także pamiętać, że składnik, który znajduje się na pierwszej pozycji produktu, zawiera go najwięcej.

Po trzecie – rób zakupy zgodnie z listą, produktów, których rzeczywiście potrzebujesz. Pamiętaj, że nad tym abyśmy kupowali coraz więcej pracuje ogrom specjalistów. Dlatego między innymi w sklepach znacznie więcej jest stanowisk z kwiatami, świeżo wypiekanym pieczywem abyśmy poczuli się komfortowo, co na pewno zachęci do zakupów i poświęcenia większej ilości czasu. Na początku sklepu często znajdują się owoce i warzywa, a ich wybór daje nam poczucie, że robimy zdrowe zakupy a później prościej jest nam sięgać po inne rzeczy. Nie jest także przypadkiem, że słodkie batony, czekolady, słodkie napoje stoją akurat tuż obok kasy.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Dieta, Dietetyka kliniczna, Zakupy, Zdrowe produkty, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, zdrowe odżywianie, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up