Zdrowy styl życia i jego podstawowe elementy – zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, sen, regeneracja, nawodnienie

zdrowy styl życia i jego podstawowe elementy

Ostatnio zostałam zaproszona jako prelegentka na PGE Narodowy, na targi Wow Fashion – zdrowy styl życia. Przybliżmy zatem temat.

Często wydaje nam się, że zdrowy tryb życia to codzienne jedzenie kiełków i brokuł bez soli – a to nieprawda. Zdrowy styl życia obejmuje oczywiście sferę zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, snu, regeneracji, czy nawodnienia, ale powinien być to taki tryb życia, który przede wszystkim nam odpowiada, w którym dobrze się odnajdujemy, który nas uszczęśliwia, z którym czujemy się dobrze i który jesteśmy w stanie utrzymać.

Czyli mówiąc inaczej:

  • Jeżeli kochasz czekoladę, nie wyobrażasz sobie bez niej życia – a oczywiste jest, że np. mleczna zawiera sporo cukru, tłuszczu i kalorii – to nie jesz jej codziennie, tylko 1-2 razy w tygodniu i w mniejszych ilościach.
  • Jeżeli nienawidzisz chodzić na siłownię – to na nią nie chodzisz. Wybierasz taki rodzaj aktywności fizycznej, który preferujesz.
  • Jeśli nie lubisz pić zwykłej wody, może dodać do niej cytrynę, miętę, truskawki, maliny, borówki, czy też inne tego typu produkty, w zależności od upodobań.
  • Jeżeli 8-godzinny sen wydaje Ci się niemożliwy bądź jest dla ciebie kłopotliwy – to śpij 6,7 h, ale próbuj w ciągu dnia znaleźć chwilę na 15-20 minut drzemki.
  • Nie musisz codziennie jeść brokuł, tym bardziej bez soli. Spokojnie możesz go przyprawiać solą, tylko nie w nadmiernych ilościach. Gotowany brokuł al dente, solony – również będzie bardzo zdrowym rozwiązaniem. Nie musi się on również pojawiać codziennie w twojej diecie.

Tak więc Kochani, jak widzicie (mam ograniczoną ilość znaków, więc nie jestem w stanie podać Wam więcej przykładów), ale zawsze jesteśmy w stanie znaleźć łatwiejsze rozwiązanie, które bardziej pasuje do naszego stylu życia i smaku.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, odżywianie, sen, zdrowe nawyki, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up