Zespół policystycznych jajników – co warto wiedzieć?

Zespół policystycznych jajników

Tak sobie siedzę i myśle o ostatnich komentarzach o PCOS. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że inozytol – szczególnie wersja chiro (bo zazwyczaj na rynku dostaniemy myo) jest świetnie działającym środkiem przy tym zaburzeniu. A już w połączeniu z NAC (N-acetylcysteiną) działa cuda – nawet lepsze niż metformina – ale oczywiście w znacznie większych dawkach niż sugerowane na opakowaniu.

NAC to ogólnie środek na wszystko, prawie dla każdego. Jak duże znaczenie ma rytm dobowy i dbałość o nadnercza! Droga Kobieto, wyłączaj komputer i telefon conajmniej 1h przed snem, zakup okulary blokujące niebieskie światło i śpij w ciemnym, chłodnym pomieszczeniu. Nie dziękuj mi za te rady za kilka miesięcy. Polecam akupunkturę – wiem pubmed nie potwierdza, ale ja i bardzo wiele moich pacjentek potwierdza. Spróbuj u kogoś doświadczonego. Wypróbuj też coś na zaburzenia gospodarki cukrowej – fajne to cynamon, ALA czy chrom. Koniecznie zadbaj o kilka chwil dla siebie każdego dnia (zasługujesz) – medytacja, joga, czytanie książki.

Warto też popijać holy basil czy mniszek lekarski. O diecie jeszcze napisze ale tip na zaraz to sporo owoców jagodowych! Teraz mamy sezon – jedz kobieto.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: hormony, jajniki, kobieta, PCOS, suplementacja

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up