Chcesz poznać sekret diet?

Ten element powinien łączyć każde podejście niezależnie, od tego jak nazwiesz swoją dietę i przynosi ich prawdziwą skuteczność. Od wege po keto, przez Paleo, AIP, high carb, low carb itd. Gdyby ludzie o nim pamiętali efekty mieliby dużo szybciej. Ten sekret to lekkostrawność. Co? To aż tak proste. Tak. Widziałam setki zdjęć potraw od podopiecznych, a tysiące w naszym zespole. I to jest częsty element, który rozwala całość.

Teoretycznie masz fajne danie, np. placuszki z cukinii. Na papierze wygląda fajnie, bo jak to mówią papier wszystko przyjmie. Jednak, kiedy spojrzysz na danie okazuje się, że coś nie gra. A tu niemal węgielki zdjęte z patelni. „Podsmaż mięso na patelni” (w domyśle podsmaż, a nie zeskwarcz). Kawałek mięsa, który miał być podsmażony, a jest przypalony, bo ta spieczona skórka, bo tak lepiej smakuje itp.

Takich przykładów jest całe mnóstwo. A potem boli brzuch, głowa, wyskakują nowe wypryski, wzdęcia jak były tak są, zgaga, uczucie ciężkości w brzuchu i odbijanie też. Jeśli chcesz się dobrze czuć, to niezależnie od tego, jaką dietę stosujesz postaw na lekkostrawność.

  • Mięso, ryby podsmaż chwilę, by zamknąć soczystość w środku, duś do miękkości, gotuj wolnowarze, piecz i podlej wodą, rób pulpeciki, pasztety itp.
  • Jajka nie sadzone, smażone. Zrób lekką jajecznicę z półpłynnym żółtkiem, ugotuj jajka na miękko lub po benedyktyńsku.
  • Strączki wymocz odpowiednio, przepłucz wielokrotnie, ugotuj do miękkości, odlej wodę, przepłucz i najlepiej jeszcze zmiksuj, a zobaczysz, że gazy po fasoli to mit.
  • Warzywa i owoce jedz na surowo, a jeśli powodują u Ciebie problemy, to zapoznaj się z lista FODMAP, np. na fodmap.pl albo spróbuj przerzucić się na chwilę na zupy krem, warzywa duszone, puree, budynie owocowe, duszone owoce.

Zrób tak przez tydzień, a zobaczysz, że poczujesz się lekko. Smażenie, mocne pieczenie, przypiekanie, smażenie na głębokim tłuszczu zostaw sobie na specjalne okazje i tak będziesz mieć ich wiele.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Dieta lekkostrawna

149,00  brutto

Wspieraj trawienie i leczenie żołądka oraz jelit, odkrywając harmonię smaku dzięki mojej…
Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie
Tagi: dieta, lekkostrawność

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up