Choroba tarczycy a dieta

Na świecie istnieją dwie prawdy: prawda i g*wno prawda. Często piszecie do mnie, że chorujcie na tarczyce i słyszałyście, że ważna jest dieta ale w internecie piszą, że jednak nie. Że należy brać tylko hormony tarczycy i wszystko będzie super. Styl życia nie ma tutaj znaczenia. Przecież na pewno wasza dieta jest OK ale tyjecie bo macie Hashimoto.

No to chciałam Wam powiedzieć, że wszystkie powyższe punkty to nieprawda więc g… prawda.

Jadłospis przy chorobie tarczycy (jak i każdej innej chorobie) jest bardzo ważny. Może pomóc: zgasić stan zapalny, odżywić organizm co spowoduje spadek TSH czy wzrost ft3. A nawet doprowadzić choroby autoimmunologiczne do remisji (nie obiecuje że na całe życie ale jednak). Niedoczynna tarczyca może zacząć normalnie funkcjonować.
Same hormony tarczycy nie rozwiążą problemu… oczywiście pewnie poczujesz się lepiej ale przyczyna Twojej choroby zostanie w organizmie.

Ważniejsza niż dieta jest psychika. Serio. Jak tylko skończę dr idę na psychodietetykę (studia) bo uważam, że to początek większości chorób. Stres, nadmiar obowiązków, brak snu, brak akceptacji siebie (bo cellulit, bo za gruba, bo zezowata), brak wsłuchiwania się w siebie, ale co najważniejsze – okłamywanie siebie (każdy to robi) – przecież mogę jeszcze jedna frytkę – byłam cały dzień w pracy… mi się nie należy?

Nie tyjecie przez Hashimoto. Nie tyjecie z powodu tarczycy. Tyjecie bo jecie za dużo a za mało sie ruszajcie. Albo tyjecie bo całe życie wybieracie głupie Głodówki. Fakt – podniesione Tsh i obniżone hormony mogą trochę namieszać ale nie aż w takim stopniu. Przyznajcie się przez sobą – nie jecie czysto, jecie za dużo, macie za wiele wymówek, nie ruszacie się. Wredne humorki to też nie tylko wina tarczycy – coś o tym wiem.

Przykład? Ja – hashimoto, pierwsze tsh 4,5. Dzis 1,5 i ladne poziomy – wolne hormony. Na razie bez leków. Wzrost 171 cm, masa ciała 59 kg.  Tylko błagam – nie porównujcie się… chce Wam tylko pokazać, że da się. Można. Trzeba tylko mocno chcieć.  Ja też jestem tylko człowiekiem. Też mam okresy gorszej diety. Też ważyłam już 64kg.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Witaminy, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: aktywność fizyczna, dieta, hashimoto, tarczyca, zdrowe odżywianie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up