Czy dieta ma płeć? Czy istnieje osobna dieta dla kobiet i osobna dla mężczyzn?

Czy istnieje osobna dieta dla kobiet i osobna dla mężczyzn?

Wstanie bardzo wcześnie rano, ubranie się ładnie i tak mocny makijaż. Może oznaczać tylko to, że ponownie byłam gościem w Pytanie na śniadanie. Tym razem mówiliśmy o tym, czy dieta ma płeć. I czy produkty dedykowane mężczyznom lub kobietom to hit, czy kit? Odpowiadając prosto – jest to raczej kit.

Dlatego, że produkty te kosztują więcej, mają specjalnie dedykowane opakowania, za które musimy zapłacić, a wartości odżywcze są bardzo podobne. Także ja raczej nie polecam, chyba że ktoś naprawdę chce.

Natomiast to, czy dieta ma płeć to już zagadnienie dużo szersze i rzeczywiście wiadomo, że kobiety i mężczyźni różnią się między sobą… chociażby wzrostem, udziałem tkanki tłuszczowej, czy też masą mięśniową – co rzeczywiście ma przełożenie na nasze żywienie, ale nie oznacza to, że kobieta musi jeść diametralnie inaczej niż mężczyzna, ale jak wiecie zawsze dieta, musi zostać dopasowana indywidualnie, do naszej aktywności fizycznej itd.

Natomiast z ciekawostek, powinniśmy zwrócić uwagę, na to, żeby kobiety miały więcej żelaza. Ponieważ potrzebują go więcej niż mężczyźni około 18 mg na dobę – z kolei mężczyźni 10. Za to mężczyzna potrzebuje więcej cynku, czy magnezu. Dodatkowo kobiety jedzą bardziej emocjonalnie i najczęściej wybierają słodycze, mężczyźni za to wolą jedzenie tłuste, konkretne – częściej też dochodzi do tego alkohol. Z ciekawostek dodam również, że mężczyźni szybciej i częściej zapadają na choroby serca, dlatego ich dieta szczególnie powinna być bogata w antyoksydanty, czy też foliany. Natomiast kobiety po okresie menopauzy potrzebują więcej wapnia, ze względu na to, że szybciej wtedy może dojść do osteoporozy.

Jest jeszcze wiele innych ciekawostek, ale to bardziej – jak widzicie niuanse i drobnostki, więc zasadniczo, jeżeli mieszkacie razem z partnerem/partnerką to możecie jeść to samo (tylko że zazwyczaj facet je więcej, chyba że jesteś ciężko trenującą kobietą – to wtedy też oczywiście możesz pozwolić sobie na więcej kalorii).

Link do nagrania znajdziesz tutaj.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

keyboard_arrow_up