Dieta lekkostrawna – Jak jeść pysznie i zdrowo będąc na diecie lekkostrawej

dieta-lekkostrawna

Czym powinna cechować się dieta lekkostrawna, która ma właściwie wspomóc regenerację organizmu? Powinna być:

  • Bogato odżywcza
  • Łatwa w obsłudze dla przewodu pokarmowego, czyli lekka do strawienia
  • Apetyczna i smaczna dla Ciebie
  • Przeciwzapalna

Zwyczajne diety „lekkostrawne”, w ogólnych zaleceniach skupiają się tylko na jednym aspekcie, czyli na lekkiej strukturze. Co kończy się tym, że takie żywienie jest ubogo odżywcze i prowadzi do wielu niedoborów. Jest też mało smaczne, przez co marzymy o tym, by jak najszybciej wrócić do „normalnego” jedzenia. A można jeść bardzo lekkostrawnie, pysznie i zdrowo będąc na diecie lekkostrawnej.

  • Posiłki mogą być takie „babcine”, kojarzące się z dzieciństwem, niedzielnymi obiadami.
  • Puddingi, pulpeciki w sosie koperkowym, puree ziemniaczane, marchwianka, potrawka z kurczaka, rosół, kisiel, pieczone jabłka, to tylko niektóre smaki, do których wielu z nas wraca z sentymentem.
  • Kiedy dobrze je przygotujemy, lekko zmodyfikujemy oryginalne receptury, okaże się, że zakochamy się w takim „lekkim” jedzeniu. Nie musisz też gotować na parze. Wielu ludziom dieta źle się kojarzy właśnie dlatego, że nie lubią jedzenia bez smaku, gotowanego na parze.
  • Możesz zwyczajnie gotować, piec-bez spiekania, dusić potrawy, czy korzystać z urządzeń takich jak wolnowar, szybkowar, czy robot kuchenny wielofunkcyjny. Doprawiaj też dania do smaku wskazanymi przyprawami. Dodawaj do tego świeże zioła i czerp z mnogości smaków i aromatów.
  • W diecie lekkostrawnej chodzi głownie o to, by przyrządzane dania były oszczędzajace dla przewodu pokarmowego i nie utrudniały procesów trawiennych.
  • Zastosuj się do porad z naszego ebooka i przekonaj się, że jedzenie może być pyszne, zdrowe i poczujesz się po nim bardzo lekko.

Obejrzyj też darmowy webinar dotyczący podstaw trawienia. Dzięki niemu będzie Ci dużo łatwiej stosować te zalecenia. Jest dostępny pod tym linkiem: https://vimeo.com/318950235


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Dieta lekkostrawna

149,00  brutto

Wspieraj trawienie i leczenie żołądka oraz jelit, odkrywając harmonię smaku dzięki mojej…
Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dieta lekkostrawna, dietetyk, trawienie, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up