Jak poprawić trawienie? Poznaj proste sposoby aby poprawić swój metabolizm!

Chcesz poprawić swoje trawienie? Tak, żeby innym zapierało dech w piersiach na myśl o Twojej osobie, a nie pozostawionym po sobie brzydkim zapachu w toalecie. Przedstawiam 2 najważniejsze i proste do zastosowania od zaraz wskazówki. 

Rusz swoją głową. Trawienie, a wraz z nim wydalanie zaczyna się od głowy. Kiedy jesz w pędzie, po drodze, przy okazji. Kiedy przy posiłku przeglądasz kompa, social media itp. to zabierasz sobie aż 20% trawienia. Faza głowowa rozpoczyna trawienie i daje odpowiednie bodźce dla układu trawiennego. Kiedy jesteś myślami wszędzie tylko nie na talerzu to poważnie upośledzasz swoje trawienie. Tak więc przed posiłkiem zatrzymaj się i skup się na jedzeniu.

Pamiętaj o piciu wody. Nasze soki trawienne, składają się głównie z wody. Enzymy trawienne wymagają obecności płynów. Pasaż przez przewód pokarmowy, czyli przesuwanie po flaczorkach tego, co zjedliśmy ma łatwiej, kiedy jest wilgotno i jest lepszy poślizg.

Brak odpowiedniej ilości dostarczanej wody będzie upośledzał trawienie, będzie przeżywać perypetie rodem z trudnych spraw lub dlaczego ja? – żeby wydostać się na zewnątrz. W konsekwencji czeka Cię posiadówka i brzydki zapach. Jeśli nie masz nawyku pić wodę regularnie to zainstaluj sobie aplikację, np. Hydro lub Waterbalance czy jakąkolwiek inną. Pomoże Ci obliczyć ile wody potrzebujesz i będzie przypominać o piciu wody.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, gazy, jelita, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up