Jak spalić tłuszcz z brzucha? Porady zarówno dla kobiet jak i mężczyzn!

Tłuszcz na brzuchu to zmora bardzo dużej ilości osób. Zarówno kobiety jak i mężczyźni źle znoszą jego obecność. Musisz wiedzieć, że to nie tylko problem estetyczny, czy kwestia nie dopinania się w ulubione ubrania. Tłuszcz w nadmiarze na brzuchu wytwarza ogrom prozapalnych hormonów i bardzo obciąża metabolizm.

To, co najczęściej tuczy na brzuchu to nadmiar kalorii, cukrów i prostych węglowodanów w diecie i tłuszczy trans. Najgorsze są słodkie napoje, soki, energetyki, a z tłuszczy trans margaryny, rafinowane oleje i wszystkie produkty robione na bazie utwardzonych tłuszczy roślinnych. Nie zarzynaj się bez efektów. Działaj na przyczyny problemu. Pilnuj nie przekraczania kalorii i przejadania się. Unikaj przetworzonego jedzenia. Pij regularnie. Jedz białko 2-3 razy dziennie. Wysypiaj się. Jedz ryby i owoce morze, które dostarczą Ci omega 3 i ułatwią gubienie kilogramów. Jedz mądrze.

Jedz więcej owoców i warzyw. Zwłaszcza pomarańczowych, czyli marchewki, papryki, pomarańczy, melonów, brzoskwiń, moreli. Badania naukowców z Copenhagen University Hospital wykazały, że panie, które zastąpiły słodycze i białe pieczywo owocami, znacznie zmniejszyły obwód swoich talii. Owoce oprócz tego, że mają dużo błonnika (jak niemal wszystkie produkty roślinne), zawierają też dużo antyoksydantów, m.in. witaminy C i beta-karotenu. A te również zmniejszają odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha. Jeśli Twój brzuch ciągle jest wzdęty sprawdź, czy to nie SIBO i poczytaj o FODMAP a najlepiej zgłoś się do specjalisty, który Ci pomoże.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Dieta na redukcję, dieta na odchudzanie

Dieta na redukcję

149,00  brutto

Schudnij zdrowo, smacznie i bez jo-jo. Zapobiegaj nawrotom wagi. Wreszcie schudniesz trwale!…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

keyboard_arrow_up