Jelita i ich ogromne znaczenie w naszym organizmie

Jelita i ich ogromne znaczenie w naszym organizmie

Na YouTube macie filmik z lajwa z Kasią Dziurską o SIBO, a dziś też w temacie jelit…. Ciało migdałowate, które znajduje się w mózgu odpowiada za nasze emocje i niektóre decyzje.

Przeprowadzano ciekawe doświadczenia, które pokazały, że jałowe myszy, które nie miały bakterii jelitowych, wykazywały o wiele gorszą tolerancję na stres. Ich ciało migdałowate również zachowywało się w nienaturalny sposób. Myszy te były bardziej zestresowane, miały problemy z koncentracją i pamięcią. Kiedy podano im probiotyki, wszystkie te reakcje się wyciszały. Można przypuszczać, że to jaką florę bakteryjną przekażemy dziecku będzie wpływało na zdrowie jego jelit i mózgu. Co zrobić żeby przekazać dziecku jak najlepszą florę bakteryjną.

Dbaj o swoją dietę jeszcze przed zajściem w ciążę oraz w trakcie ciąży, dbaj o zdrowie i pH pochwy – to jakie bakterie się tam znajdują ma bezpośrednie przełożenie na poród naturalny. Ważne jest również zdrowie zębów przed planowaną ciążą. Flora z jamy ustnej może w trakcie ciąży wpływać na florę bakteryjną dziecka – nie zostało to jeszcze potwierdzone naukowo, ale warto o tym wiedzieć. W czasie ciąży zadbaj o jelita i regularne wypróżnianie. Jeżeli tylko możesz i nie masz przeciwwskazań to urodź naturalnie i karm piersią. To same korzyści dla dziecka!

Dodatkowo żeby dziecko dobrze wykształciło swoją florę bakteryjną, powinno mieć jak największy kontakt z inną florą bakteryjną, m.in. poprzez kontakt z rodzeństwem, zwierzętami, piaskiem i wieloma innymi rzeczami, których dzieciom często się zakazuje. Nie warto wprowadzać dziecka w krystaliczny, czysty świat, który później źle odbija się na jego zdrowiu. Mniej Domestosa, więcej brudu – dla zdrowia dzieci.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, flora bakteryjna, jelita, sibo, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up