Męczą Cię wzdęcia? Sprawdź jak poprawić swoje trawienie

Męczą Cię wzdęcia i brzuch jak balon?

Zachodzisz w głowę, co to może być. Przecież nie połknęłaś/połknąłeś słonia. Może to SIBO, może Helicobacter? Oczywiście istnieje taka możliwość. Zanim wszystko zaczniesz analizować, każdy gram jedzenia, czy zaszkodziło, czy nie, sprawdź, jak zareagujesz się najprostsze rozwiązania.

Bardzo często wzdęcia wynikają z upośledzenia prawidłowego trawienia. Daj sobie 2-5 dni na testy.

  • Zwróć uwagę na to, co jesz w ciągu dnia. Przygotowujesz sobie posiłki, czy jesz przypadkowe rzeczy? Planowanie posiłków, to jedna z najważniejszych zasad dla dobrego trawienia.
  • Nie podjadasz pomiędzy posiłkami, czy ciągle coś mielisz? Nasz układ pokarmowy, potrzebuje wyraźnych przerw pomiędzy posiłkami.
  • Gryziesz dokładnie, czy połykasz kęsy jedzenia? Średnio powinniśmy przegryzać jeden kęs około 30 razy.
  • Skupiasz się na jedzeniu, czy jesz w pośpiechu i przed tv, laptopem, telefonem? Brak skupienia na posiłkach skutkuje gorszym trawieniem.
  • Kiedy zasypiasz masz „pusty żołądek”, czy kładziesz się spać z ociężałym brzuchem? W nocy wszystko ma się regenerować, a nie walczyć z trawieniem papki żywieniowej.
  • Wspierasz trawienie? Pijesz napary z mięty, herbatki ziołowe na trawienie? Zdarzyło Ci się sięgnąć, po jakiś kompleks na trawienie, karczoch, imbir, mniszek lekarski, tabletki typu digestonic, krople żołądkowe, czy iberogast? Jest mnóstwo prostych, dobrych rozwiązań, które są bardzo skuteczne.
  • Wprowadź obserwacje i zobacz, czy korekta tych „małych rzeczy” przyniesie ulgę.

W zdecydowanej większości, tak właśnie będzie.

A już 8 lutego spotykamy się na szkoleniu Zespół jelita nadwrażliwego – instrukcja obsługi. Wejście na szkolenie do kupienia na stronie instytut-mz.pl.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowe produkty, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: brzuch, dieta, problemy ze zdrowiem, trawienie, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up