Ostry nieżyt żołądkowo-jelitowy u dzieci

Ostry nieżyt żołądkowo-jelitowy u dzieci

Ostry nieżyt żołądkowo-jelitowy u dzieci mija zazwyczaj samoistnie w przeciągu kilku dni. Oczywiście im szybciej sytuacja z brzuszkiem maluszka się uspokoi, tym lepiej dla wszystkich. Inaczej znosi się czeskimi bardziej wymagających dni, a zupełnie inaczej kilkudniową gehennę.

Nam udaje się póki co przez 4 lata życia Amelki ogarnąć apogeum cierpienia i nieokiełznanego wymiotowania, czy biegunki jednego dnia.  Zawsze największa poprawę obserwujemy po podaniu odpowiednich probiotyków. Choć probiotyki nie leczą biegunki, to mogą znacząco złagodzić i skrócić jej przebieg.

Probiotyki pomocne w ostrej biegunce infekcyjnej, o udowodnionej skuteczności w skracaniu biegunek – nawet o 1-2 dni, zawierają szczepy takie jak:

  • Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103).
  • Saccharomyces boulardii

Szczepy i stosowanie m.in na podstawie: “Choroby infekcyjne przewodu pokarmowego” Redakcja Naukowa Anatol Panasiuk PZWL. Post nie jest w żaden sposób sponsorowany. Stworzyłam go z myślą, o wsparciu rodziców dzieci przechodzących przez zakażenia rotawirusami i ostry nieżyt żołądkowo-jelitowy u swoich pociech.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Choroby, Dieta, Dietetyka kliniczna, Zdrowie
Tagi: biegunka, jelita, mikrobiom, probiotyki

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up