Próbujesz zajść w ciążę? Dowiedz się, co musisz zrobić w momencie starania się o dziecko

Zgłasza się do nas ogrom kobiet, a w zasadzie par, które starają się o dziecko. Nierzadko mają za sobą smutne historie poronień, kilkuletnich bezskutecznych starań.

Odwiedzają najlepsze kliniki, biorą hormony. Próbują kolejnych zabiegów inseminacji. Rozpatrują in vitro. Światowa organizacja zdrowia apeluje, że za przed 2030 rokiem, co 4 para będzie borykać się z tym problemem.

Oczywiście są setki przypadków, zakończonych szczęśliwie ciążą. Jednak, o ile mogłoby być ich więcej, gdyby zadbać o podstawy.

Zacznij od właściwego diagnozowania. Nie tylko badania ginekologiczne, takie jak badanie drożności jajowodów, usg dopochwowe, czy monitoring cyklu oraz badanie jakościowe nasienia mają znaczenie. Koniecznie zbadaj swoje hormony płciowe. Zarówno Mężczyzna jak i kobieta, ponieważ problemy z płodnością rozkładają się niemal po równo.

Jak dobrze dobrać dawki hormonów, kiedy nie wiadomo, co dzieje się w organizmie potencjalnej przyszłej mamy? Skąd pewność, że problem z płodnością jest tylko po JEJ stronie, skoro nie znamy stężenia testosteronu wolnego i żywotności plemników u Partnera? Same badania Cię nie uzdrowią, ale pokażą kierunek i nakierują na właściwe rozwiązania.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

keyboard_arrow_up