Ratunek na gazy i wzdęcia

Chcesz pozbyć się w końcu tego wstydliwego bulgotania w brzuchu? Chcesz w końcu poczuć się lekko i dobrze wyglądać w przylegającym do ciała ubraniu? Chcesz odpuścić to męczące spinanie czterech liter w towarzystwie, żeby nie wypuścić na świat zawartości „puszki Pandory?”

Ulży Ci, kiedy będziesz mieć dobre trawienie. Poczujesz się luźno i lekko i nie jest to reklama środka na przeczyszczenie.

Zastosuj kolejne rady z serii „na ratunek jelitom” i przestań się napinać i wstrzymywać powietrze przy ludziach. Uwolnij swój brzuch.

Zanim zaczniesz wykluczać z diety kolejne składniki i obwiniać o problemy z trawieniem gluten itd. Itp. Zacznij jeść bardziej lekkostrawnie.
– Zrezygnuj ze smażenia na chrupiąco, z polewania olejem i panierką ziemniaków i innych dodatków.
– Ogranicz panierkę i zaciąganie zup i sosów mąka.
– Przestaw się na duszenie potraw, gotowanie, gotuj w wolnowarze.
– Miksuj, blenduj, papkuj, zupy krem, budynie, puree itp.to formy jedzenia bardzo lekkostrawne.
– Coś, co ciężko pogryźć będzie Ci ciężko strawić. Odrzucaj takie jedzenie.
– Nie popijaj hektolitrów napojów do posiłku. Umiarkowane popijanie, by ułatwić sobie przełykanie kęsów jest ok, ale już picie 2 szklanek napoju do jedzenia jest kiepskim pomysłem. Pij tylko dla poślizgu.
– Zielnij sobie. Przed posiłkiem possij w buzi kilka listków mięty, tymianku, bazylii. Dodaj zioła do dań, użyj majeranku, rozmarynu, cząbru. Napij się herbatki z mniszka, rumianku, kopru włoskiego lub szałwii.
– Kwaśnij sobie i gorzknij. Wykorzystuj smaki pobudzające trawienie: gorzki, słony, kwaśny. Kiszonki są świetną opcją. Nie dość, że słone i kwaśne to jeszcze zawierają kwas mlekowy i wspierają rozwój dobrych bakterii w jelitach.

Do startu gotowi start. Zastosuj te mega proste rady i pożegnaj wzdęcia.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie
Tagi: gazy, jelita, poczuj się lekko, wzdęcia

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up