Trawienie

Chcesz poprawić swoje trawienie? W nawiązaniu do ostatniego wpisu o tym, co świadczy o źle pracujących jelitach dziś powiemy sobie o tym jak zacząć cieszyć się lepszym dechem.

Tak, żeby innym zapierało dech w piersiach na myśl o Twojej osobie, a nie pozostawionym po sobie brzydkim zapachu w toalecie.

Przedstawiam 2 najważniejsze i proste do zastosowania od zaraz wskazówki. Trawienie, a wraz z nim wydalanie zaczyna się od głowy.

Kiedy jesz w pędzie, po drodze, przy okazji. Kiedy przy posiłku przeglądasz kompa, social media itp. to zabierasz sobie aż 20% trawienia. Faza głowowa rozpoczyna trawienie i daje odpowiednie bodźce dla układu trawiennego. Kiedy jesteś myślami wszędzie tylko nie na talerzu to poważnie upośledzasz swoje trawienie.

Tak więc przed posiłkiem zatrzymaj się i skup się na jedzeniu.

Pamiętaj o piciu wody. Nasze soki trawienne, składają się głównie z wody. Enzymy trawienne wymagają obecności płynów. Pasaż przez przewód pokarmowy, czyli przesuwanie po flaczorkach tego, co zjedliśmy ma łatwiej, kiedy jest wilgotno i jest lepszy poślizg. Brak odpowiedniej ilości dostarczanej widy będzie upośledzał trawienie, będzie przeżywać perypetie rodem z trudnych spraw lub dlaczego ja? żeby wydostać się na zewnątrz. W konsekwencji czeka Cię posiadówka i brzydki zapach.

Jeśli nie masz nawyku pić wodę regularnie to zainstaluj sobie aplikację, np. Hydro lub Waterbalance czy jakąkolwiek inną. Pomoże Ci obliczyć ile widy potrzebujesz i będzie przypominać o piciu wody.

Stopniowo ogarniemy więcej info dla zdrowia jelit. Niech moc będzie z Wami.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: picie wody, trawienie, wydalanie, zdrowe jelita

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up