Wzmocnij swój układ nerwowy

Wzmocnij swój układ nerwowy

Weekend nadchodzi, a Ty czujesz, że za dużo spraw jeszcze nie zostało ogarnięte. Napięcie rośnie gdzieś pod skórą, a nie możesz się zatrzymać i zwolnić. Wspomóż się ziołami, by od wewnątrz i w naturalny sposób wspomóc układ nerwowy.

Możesz zaparzyć sobie ziółka. Jeśli nie masz czasu skorzystaj z gotowców, np. herbatka Herbapol stres (saszetkę zaparz przez 10 min pod przykryciem i dopiero wypij). Dla nerwusów – dary natury (też zaparz minimum 10 min), Relakson – Kawon (podobnie) i pij 2-3 razy w ciągu napiętego dnia.

Kiedy masz więcej czasu możesz „ zawczasu” zrobić sobie swoją mieszankę i zaopatrzyć się w zaparzacz, albo kubek z zaparzaczem, żeby robić lepsze napary.

Przykładowa mieszanka:

  • 50g liści melisy
  • 20g szyszek chmielu
  • 20g rumianku
  • 20g owocu głogu

Kup sobie w zielarni, wymieszaj ze sobą, przełóż do słoiczka, albo do mniejszych papierowych woreczków i zabieraj ze sobą, żeby cieszyć się mocą swojego kojącego naparu.

Możesz zrobić sobie też taki mocniejszy napar bazowy do rozrabiania. Zalej porcję, np. łyżkę ziół szklanką wody i gotuj na małym ogniu niecałą minutę. Odstaw i przykryj na jakieś 15 min. Potem odlej sobie trochę, dodaj ciepłej wody i masz herbatkę uspokajającą na „już”.

A dodatkowo pracuj nad poprawą swoich reakcji na stres w trakcie dnia, by docelowo nie potrzebować niczego z zewnątrz, co Ci „ulży”.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Dietetyka kliniczna, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyka, stres, układ nerwowy

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up