Zdrowe odżywianie w każdych warunkach

Zdrowe odżywianie w każdych warunkach

Misje specjalne. Wybieraj wystarczająco dobrze, tu gdzie jesteś i z tym, co masz.

Każdy z nas ma swoje nawyki, przekonania w temacie diet. Inaczej reagujemy. Jedni po warzywach i diecie z „bloga” czują się świetnie. Innym nawet marchewka może zrobić problem.

Są osoby, które maja wszystko ułożone jak w zegarku, maja czas na gotowanie i kasę na najlepsze produkty i kombinacje. Są takie, które maja w życiu harmider, pracę zmianową, przeprowadzki i ciagle zmiany, wyjazdy itd.

Twoje zdrowe jedzenie jest możliwe w każdych warunkach, jakie Cię otaczają. Czasami warto obniżyć sobie ciśnienie. Odgrzać sobie dobrą mrożonkę, gotową zupę, zamiast do 24 na spinie gotować. Warto słuchać swojego ciała. Nie każdy musi jeść 5 posiłków dziennie, wczesne śniadanie.  Jeśli po sałatkach, owsiankach, mięsie, czy czymkolwiek innym czujesz dramat w brzuchu, to sprawdź czy zastąpienie tego innymi produktami, inną ich strukturą nie będzie korzystniejsze, zamiar uparcie to jeść, bo „to zdrowe”.

Jeśli nie możesz aktualnie pozwolić sobie na najlepsze suplementy, wydać na nie kilkaset złotych, a wiesz, że masz niedobory i dysfunkcje, które mogą poprawić. To póki co, wybierz najlepszy stosunek ceny do jakości, ale nie stój w miejscu. „Nie porównuj swojego zaplecza, do wystawy innych”.

Działaj dla siebie i swojego zdrowia z tym, co masz i w tym miejscu, w którym obecnie jesteś. Stres i zapracowanie nie skazują na jedzenie syfu. Nawet na stacji benzynowej możesz wybrać, np. Jabłko, jogurt, wafle ryżowe, day up i orzechy, albo kanapkę z warzywami, i naturalnymi dodatkami, a nie kolejnego hot doga zapinać colą.

To ma znaczenie. Może tego samego dnia małe, ale kiedy przeliczysz swoje 5-6 żywieniowych lepszych wyborów w skali dnia, to w trakcie roku zmienisz swoje wybory na lepsze o 180 stopni, nawet nie widząc kiedy to się dokonało.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Dieta, Dietetyka kliniczna, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, trawienie, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up