Emilia Ptak

O mnie

Jestem dietetykiem, który działa z pasji i poczucia misji. Z doświadczenia wiem, że zdrowa dieta daje energię, która napędza do zmian na lepsze w życiu. Dobre jedzenie daje dobry nastrój, wzmacnia siłę do prowadzenia aktywnego i satysfakcjonującego trybu życia. Otwiera drogę do dbania o siebie i naszych bliskich.

Sama przeszłam drogę zmiany nawyków żywieniowych od beznadziejnych do godnych naśladowania. Wyszłam z wielu problemów zdrowotnych. Czuję się pełna energii i zdrowia, pomimo tego, że dużo pracuję, jestem mamą małej Amelki, gospodynią domową i rozwijam się na wielu płaszczyznach. Każdy ma swój indywidualny cel i powód, dla którego podejmuje się zmian. Szanuję to i pokazuję moim pacjentom jak wielką wartość dla siebie, swojego zdrowia i samopoczucia otrzymują dzięki stosowaniu zdrowej diety.

Chcę, aby ludzie z pożywienia czerpali siłę i energię. Zdrowa dieta i styl życia to najlepszy serwis, jaki możemy sobie zafundować. Ciało mamy tylko jedno i od nas zależy, czy będziemy je dobrze serwisować, by służyło nam jak najlepiej.

Wykształcenie

Jestem magistrem dietetyki ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej. Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku Dietetyka w Collegium Medicum UMK Bydgoszcz oraz szereg specjalistycznych kursów. Dokształcam się cały czas korzystając z kursów, książek, internetu oraz doświadczeń specjalistów, z którymi współpracujemy.

Metodyka

Stawiam na współpracę z pacjentami. Kładę duży nacisk na edukację żywieniową oraz rozwój osobisty moich podopiecznych. Uważam, że musimy pracować nad wzmacnianiem poczucia własnej wartości, motywacji, osiągania celów tak samo jak nad świadomym wypieraniem złych nawyków żywieniowych, by zastępować je właściwymi dla nas.

Biorę też pod uwagę aspekt psychosomatyczny schorzeń występujących w organizmie. Plany żywieniowe opieram o badania diagnostyczne i spotkanie, na którym w oparciu o wywiad żywieniowy rozmawiamy poznając się lepiej. Ważne jest dla mnie by zmiana diety moich pacjentów była trwała i by jedzenie było na tyle smaczne oraz proste do przyrządzenia, żeby stało się dobrym nawykiem.

Zainteresowania

Szczególnie interesuję się chorobami związanymi z osłabieniem układu immunologicznego oraz jelit. Na podstawie swojego własnego przypadku oraz historii zdrowotnych moich pacjentów mogę śmiało powiedzieć, że dieta ma kluczowe znaczenia dla zdrowia człowieka. W większości schorzeń odpowiednia dieta jest kluczem otwierającym drzwi do wyzdrowienia.

Współprace i projekty

Prowadzę szereg szkoleń i webinarów w całym kraju, szkoląc z zakresu dietetyki klinicznej i zdrowia. Jestem zapraszana na największe branżowe konferencje w roli prelegenta m.in. EU4YA, PEI, Kongres Zapytaj Trenera, konferencja VitaImmun z Anną Lewandowską, IV ogólnopolski kongres dietetyki i medycyny funkcjonalnej z Izabelą Wentz, konferencje charytatywne Cancer Fighters z Akopem Szostakiem. Piszę artykuły popularno-naukowe do gazet m.in. Shape, czy Body Challenge. Jestem również współautorką książki „Rozszyfruj swoją krew – praktyczny poradnik dla każdego”, która stała się bestsellerem w branży dietetycznej. „Autoimmunologia – Podróż po zdrowie” to kolejna książka, którą współtworzyłam, skierowana dla osób dbających o zdrowie.

Sprawowałam kontrolę dietetyczną m.in. Rafała Sonika, Borysa Mańkowskiego. Przeprowadziłam wiele zajęć wykładowo warsztatowych na temat zdrowego stylu życia w różnych grupach wiekowych. Chętnie biorę udział w akcjach promujących zdrowie. Swoje doświadczenie zdobywałam m.in. podczas praktyk odbytych na oddziałach szpitalnych m.in. gastroenterologiczny, diabetologiczny, neurologiczny, kobiet ciężarnych oraz w Szpitalu dziecięcym im. W Bydgoszczy. Brałam czynny udział w “Wojewódzkim Programie zapobiegania niedożywieniu, nadwadze i otyłości poprzez poprawę żywienia u dzieci klas 1-3 szkół podstawowych w wieku 6-9 lat.

Dlaczego warto?

Moja praca jest moją pasją. Wkładam w nią dużo zaangażowania. Wciąż poszerzam swoje horyzonty by dawać skuteczne rozwiązania osobom, które mi zaufały. Nie tylko szkolę innych na kursach i szkoleniach, ale także nieustannie pracuję nad sobą, by być najlepszą wersją samej siebie. W swojej bibliotece mam ponad 250 książek związanych z wykonywanym przeze mnie zawodem. Kontakt z każdym pacjentem jest dla mnie cenną lekcją.

Autorka e-booków, kursów i szkoleń

Jestem współautorką e-booków, kursów w specyficznych schorzeniach czy leczeniu różnych przypadków (m.in. SIBO, Hashimoto). W sklepie znajdziesz także gotowe diety stworzone przeze mnie oraz kilkadziesiąt godzin kursów i szkoleń na konkretne tematy.

 

 

 

 

keyboard_arrow_up