Dieta w sporcie

  1. Strona główna
  2. chevron_right
  3. Dieta w sporcie

Dieta w sporcie

Dieta sportowa jest często lekceważonym i zaniedbanym elementem przygotowania sportowca. Bez odpowiednio dobranej diety i suplementacji osiąganie najlepszych wyników sportowych będzie niezwykle utrudnione niezależnie od uprawianej dziedziny sportu. Najlepsi sportowcy zarówno na poziomie światowym jak i poszczególnych krajów ściśle dbają o swój codzienny jadłospis oraz higienę trybu życia.

Wielu sportowców wykonuje kilkanaście jednostek treningowych w ciągu tygodnia. To olbrzymie przeciążenie dla organizmu. Bez odpowiedniej regeneracji możliwości sportowe szybko zostaną ograniczone przez organizm. Zdecydowanie wzrośnie też ryzyko kontuzji. W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo badań ukazujących pozytywny wpływ diety i prawidłowej suplementacji dla poprawy wyników sportowych. Prawidłowa dieta w życiu sportowca pomaga w efektywnej regeneracji organizmu, wpływa na poprawę wyników sportowych oraz zmniejsza ryzyko kontuzji i chorób u sportowca.

Odpowiednio odżywione mięśnie, kości i mózg to klucz do sukcesu sportowca!

accessibility_new

Zajmujemy się układaniem indywidualnych diet dla osób aktywnych.

Zawsze zależy nam na osiągnięciu jak najlepszych wyników przez naszych podopiecznych.

Opracowanie indywidualnego planu dietetycznego oraz suplementacyjnego opieramy o szeroki wywiad żywieniowy oraz rozbudowane wyniki badań krwi.

Uwzględniamy:

  • Rodzaj dyscypliny sportowej
  • Ilość jednostek treningowych
  • Parametry zdrwotne
  • Możliwości finansowe oraz czasowe zawodnika w przygotowywaniu planów diet i suplementacji

Duży nacisk kładziemy na odpowiednią regenerację prowadzonych przez nas zawodników. Dzięki szeroko rozbudowanym kontaktom w różnych miastach Polski polecamy specjalistów pomocnych dla danego zawodnika od fizjoterapeutów, akupunkturzystów po wsparcie psychologiczne, by całościowo wesprzeć ich w działaniu.

Menu