Odchudzanie

  1. Strona główna
  2. chevron_right
  3. Odchudzanie

Odchudzanie

Nie obiecujemy Ci gruszek na wierzbie. Nie ma błyskawicznych i trwałych efektów jednocześnie. Nie ma diety CUD. Nie ma jednej diety dla wszystkich. Jesteś Ty i Twój organizm, Twoje ciało i myśli. To wszystko składa się na Twój sukces lub potknięcie. Dlatego podchodzimy do tematu odchudzania holistycznie.

W przypadku otyłości, która jest sklasyfikowana jako choroba, bierzemy pod rozwagę czynniki zaburzające prawidłowe mechanizmy funkcjonowania organizmu. Tkanka tłuszczowa jest organem aktywnym metabolicznie, wytwarza wiele hormonów, czynników zwiększających ogólnoustrojowy stan zapalny. Zaburza to prawidłowe funkcjonowanie organizmu na wielu płaszczyznach.

Zatem dieta wspierająca odchudzanie polega na doprowadzaniu organizmu do równowagi, obniżaniu stanów zapalnych, regulacji gospodarki hormonalnej i cukrowej. Dzięki takiemu podejściu do odchudzania uzyskujemy trwałe efekty w usuwaniu tkanki tłuszczowej i jednocześnie wspieramy powrót do zdrowia, co jest naszym nadrzędnym celem.

W naszej poradni nie znajdziesz diety cud, diety do wakacji czy diety „na wesele”. Kierując się do nas miej to na uwadze, że nie zajmujemy się drastycznymi dietami odchudzającymi. Stawiamy zdrowie na pierwszym miejscu.

Bierzemy też pod uwagę typ genetycznej budowy Twojej sylwetki. Każdy z nas ma inne predyspozycje do jej kształtowania. Kiedy weźmiemy 10 osób to każda schudnie w innym tempie i z innym efektem.
Twoje odchudzanie to Twój proces i porównuj się do SIEBIE sprzed jakiegoś okresu czasu a nie do koleżanki czy kolegi.

folder_shared

Analizujemy Twoje:

  • Nawyki
  • Poglądy na temat diety
  • Poglądy na temat jedzenia
  • Poglądy na temat odchudzania

Często mamy błędne postrzeganie tych tematów. Reklamy, media, znajomi (czyli wszędobylscy znawcy od wszystkiego co z dietą związane) zamydlają nam oczy i wprowadzają chaos.

Im lepiej zrozumiesz swój organizm, jego potrzeby, ograniczenia. Im większej dobrej wiedzy nabierzesz tym większej siły i motywacji nabierzesz. Proces odchudzania prowadzimy tak by trwale zmienić Twoje postrzeganie diety i wypracować stabilne efekty. Jo-jo nas nie interesuje.

Menu