Jak zacząć dietę? Bez wątpienia pierwsze kroki są najtrudniejsze…ALE

Jak zacząć dietę? Bez wątpienia pierwsze kroki są najtrudniejsze...ALE

Dieta zaczynam – tym razem się uda. Tym razem wytrwam!

Zaczynasz gotować, robić zakupy, spędzasz w kuchni długie godziny. Tego nie możesz, tamtego nie możesz. W zasadzie nic nie możesz tylko to, co masz w diecie. Wcześniej ciężko Ci było przygotować pożywne śniadanie, czy obiad do pracy, a teraz jak maszyna robisz 4-5 posiłków, każdy inny, codzienne inny. Mówisz o diecie, myślisz o diecie. Jesteś na diecie. Do czasu… bo ile się da żyć jak w laboratorium? Chcemy efektów na już. Małe kroki nie są sexy, ale dają stabilny progres.

Chcesz mieć efekty na długo? Działaj długofalowo.
  • Zamiast wywracać o 180% to, co jesz. Wyeliminuj najgorsze, najbardziej badziewne, przetworzone, dosłodzone produkty. Często wystarczy wyeliminować coś słodkiego do kawy i słodki napój/sok, kawę z syropem.
  • Planuj posiłki. Zrób sobie listę zakupów na kilka dni. Stawiaj na proste rozwiązania. Na początek gotowa zupa krem i mrożonka warzyw jako dodatek warzywny. Stopniowo dodawaj więcej zaangażowania. Bez planu sięgamy po to, co mamy pod ręką, a to zazwyczaj nie sprzyja zdrowiu, ani sylwetce.
  • Jeśli kochasz pizze, chipsy, colę, słodycze, to nie zakładaj, że nigdy więcej. Wyznacz sobie 1-2 dni w tygodniu, kiedy sobie na nie pozwolisz. Ważne by na co dzień trzymać się zdrowych, przemyślanych wyborów.
  • Nie jedz ciągle tego samego. Dieta ma być pyszna, łatwa, urozmaicona, dosmakowana. Wtedy będzie ci służyć, a przede wszystkim nie będziesz czuć, że jesteś na diecie, tylko zaczniesz lepiej się odżywiać.
  • Trzymaj się zasad/kompozycji talerza. Nie fiksuj się na gramach i liczeniu liści sałaty. Kiedy eliminujesz przetworzone jedzenie i podjadanie, zyskujesz sporą pulę kalorii do zagospodarowania.
  • Szukaj zamienników, które ci smakują, brokuł na parze jest ble? Może lepiej sprawdzi ci się podduszone na oliwie lub masełku trio warzywne, doprawione, posypane serem? Zjesz dzięki temu warzywa, które normalnie nie trafiłyby na talerz.

Wierzę, że w prostocie siła. Wiem, że to zgodne z naturą dużej części z nas. Bo zmiany w diecie są proste w większości przypadków.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Dieta na redukcję, dieta na odchudzanie

Dieta na redukcję

149,00  brutto

Schudnij zdrowo, smacznie i bez jo-jo. Zapobiegaj nawrotom wagi. Wreszcie schudniesz trwale!…

Dieta lekkostrawna

149,00  brutto

Wspieraj trawienie i leczenie żołądka oraz jelit, odkrywając harmonię smaku dzięki mojej…
Kategoria: Artykuł, Dieta, Dietetyka kliniczna, Porady dietetyka, Zdrowe produkty, Zdrowie
Tagi: dieta, posiłki, warzywa i owoce, zdrowa dieta

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up