Zielono mi, czyli zieleń dla zdrowia

Zielono mi, czyli zieleń dla zdrowia

Kontakt z naturą i zielenią ma istotny wpływ na zdolność skupiania uwagi, koncentracji, osiąganiu lepszych wyników w nauce, czy zmniejszaniu poziomu stresu. Szukaj okazji do spaceru, kiedy i gdzie tylko możesz. Kiedy się dotlenisz poczujesz się lepiej.

Otocz się zielenią w biurze, w domu. Nie tylko zapewnisz lepsze oczyszczanie powietrza, ale też możesz poprawiać sobie nastrój i koncentrację, kiedy rośliny będą w otoczeniu (o ile nie klapną).

Spraw sobie zdjęcia, zeszyty, notesy, plakaty, obrazy itd. z naturą, te elementy wpływają na pobudzanie przywspółczulnego układu nerwowego, czyli pobudzają relaks, odpoczynek, większy luz i lepsze trawienie.

Jedz na zewnątrz lub patrząc na zieleń. Szukaj okazji do dozielenienia sobie w każdej wolnej chwili i kiedy potrzebujesz odprężenia, czy większego skupienia.

Kiedy przeprowadzano badania  w szkołach, uczniowe byli bardziej zainteresowani i skupieni, w „zielonych klasach” i z widokiem z okien na zieleń. Ponadto byli bardziej zrelaksowani i cechowała ich wyższa koncentracja. Ja nie miałam wcześniej „ręki do kwiatów”, ale mam ich coraz więcej i uczę się o nie dbać, a kiedy nie padają z przelania wody, czy przesuszenia i cieszą oczy, to jestem dumna, że w końcu coś ze mnie będzie.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Dieta, Dietetyka kliniczna, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: aktywność fizyczna, dieta, dietetyka, natura, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up